Сплата податків — обов’язок кожного повнолітнього, дієздатного та працездатного громадянина. Іноземці, які працюють в Україні, найчастіше теж мають сплачувати податки до скарбниці української держави. Головним «документом» платника податків в Україні є ІПН. РВП отримати іноземець може і без нього, але для офіційної роботи він необхідний. У цьому пості ми поговоримо про те, як отримати ІПН при РВП. Отримання ідентифікаційного коду іноземцем: для чого це потрібно? Детально тут zkg.ua.
Що являє собою ІПН
Індивідуальний номер платника податків — це послідовність із 12 цифр, яка використовується для ідентифікації фізичної особи при сплаті будь-яких податків та зборів. Перші 4 цифри — це номер того податкового органу, де було видано ІПН. Наступні 6 — це безпосередньо індивідуальний номер, який дозволяє виключити плутанину, яка може виникнути при збігу інших персональних даних (ПІБ, дати народження тощо). Останні 2 цифри – контрольні. Вони розраховуються за особливою формулою. При присвоєнні ІПН вам на руки видають свідчення, але надалі воно рідко буває потрібне. Важливими є лише самі цифри, тому що в базі даних податкової ви вже є. При влаштуванні на роботу, отриманні послуг УВМ та інших ситуаціях зазвичай потрібно лише вписати ІПН, але документально підтверджувати його не потрібно.
Важливо: Незважаючи на те, що фізособа не зобов’язана отримувати свідоцтво ІПН, податкова все одно надасть їй номер, навіть без його відома. Це стосується всіх громадян України та тих іноземців, що отримують офіційну зарплату. Дізнатися свій ІПН завжди можна через онлайн-сервіс ФНП. Достатньо лише запровадити свої паспортні дані. Індивідуальний номер платника податків надається раз і назавжди. Навіть якщо ви отримаєте його іноземцем, а потім оформите українське громадянство ІПН залишиться незмінним.
У процесі натуралізації важливу роль відіграє ІПН. РВП отримати можна і без нього, але підтверджувати легальність джерела доходу без цього номера буде досить складно. Найчастіше на форумах можна зустріти думку про те, що нібито ІПН не є обов’язковим документом. Проте насправді відсутність ІПН може означати, що ви не сплачуєте податків, а отже, забезпечуєте себе нелегальним чином. Звичайно, це підходить не для всіх ситуацій, але для більшості з них. Оформити ІПН досить просто, так що краще зробити це відразу після отримання РВП.